KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
KRKONOŠE - STŘED
  Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Přírodní zajímavosti
Destinační management
 
Příroda a její ochrana
  KRNAP
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
Kultura, zábava, sport
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Aktivní dovolená
 
Památky a zajímavosti
  Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
 
Turistika a volný čas
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
 
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 
Království perníku

21 Krkonoše - střed [ Turistická oblast ]

HORNÍ MÍSEČKY HARRACHOVY KAMENY LABSKÝ DŮL ŠPINDLERŮV MLÝN LYŽAŘSKÝ AREÁL SVATÝ PETR PRAMENY LABE HOSTINNÉ VRCHLABÍ MALÝ ŽALÝ - ROZHLEDNA KRKONOŠSKÝ NÁRODNÍ PARK HRAD BŘEČTEJN MALÝ ŽALÝ - ROZHLEDNA HRAD BŘEČTEJN HARRACHOVY KAMENY KRKONOŠSKÝ NÁRODNÍ PARK VRCHLABÍ PRAMENY LABE LABSKÝ DŮL HORNÍ MÍSEČKY LYŽAŘSKÝ AREÁL SVATÝ PETR ŠPINDLERŮV MLÝN HOSTINNÉ TO 21 Krkonoše - střed
Krkonoše - střed
...kouzlo velkých hor...
Právě v této oblasti najdete to nejtypičtější, co dělá Krkonoše Krkonošemi. Okolí Špindlerova Mlýna a Vrchlabí není jen bránou do říše tajemného Krakonoše, ale také rájem pěší turistiky a sportů všeho druhu. Zdejší devizou jsou vyhlášená zimní střediska s kvalitními lyžařskými areály, udržované běžecké tratě a samozřejmě ideální sněhové podmínky, panující zpravidla od konce listopadu až do konce dubna. V létě, kdy se zasněžené horské svahy promění v rozkvetlé louky, tu najdou své eldorádo milovníci vodních sportů, pro něž jsou dravé horské řeky přímo stvořené. Na vyznavače vysokohorské pěší turistiky čekají uprostřed netknuté přírody dlouhé kilometry značených turistických tras a cykolostezek. Vydejte se třeba k pramenům Labe nebo k některému z nádherných krkonošských vodopádů. A nezapomeňte na bohatou nabídku dalších požitků - kryté i otevřené bazény, sauny, masáže, tenis, golf, jízdy na koních či welness, zkrátka vše, co k pěknému pobytu v Krkonoších patří.

- Hostinné - pozoruhodná galerie antického umění v barokním františkánském klášterním kostele Neposkvrněného Početí P. Marie. Sádrové odlitky řeckých a římských plastik, světově unikátní rekonstruované sochy a sousoší ztracených nebo zničených originálů.
- Špindlerův mlýn - nejznámější středisko zimních sportů v České republice, vynikající podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování.
- Svatý Petr - lyžařský areál v těsné blízkosti Špindlerova Mlýna. Lanovky, noční lyžování, snowboard park, osvětlená sáňkařská dráha, lyžařské školy, ski servisy, půjčovny vybavení, letní bobová dráha.
- Horní Mísečky - Medvědín - lyžařské středisko v oblasti obce Vítkovice, závodní i standardní běžecké tratě v délce 50 km patří k nejlepším v České republice a jako jediné jsou položené v nadmořské výšce 1 000 m. Lanovka do Špindlerova Mlýna.
- Labský důl - divoká skalnatá rokle ledovcového původu s několika vodopády, jedno z nejnavštěvovanějších míst v Krkonoších. Pančavský vodopád, největší vodopád České republiky (250 m).
- Ze Špindlerova Mlýna k pramenům Labe - jedna z nejkrásnějších krkonošských tras vede od horní stanice lanovky na Medvědíně přes Šmídovu vyhlídku k mohyle Hanče a Vrbaty, kolem Pančavského vodopádu přes Labskou boudu nad horním okrajem Labského dolu až k pramenům Labe.
- Vrchlabí - první a nejseverněji položené město na řece Labi. V budově barokního kláštera Krkonošské muzeum, kolem zámku romantický přírodní park, v okolí řada přírodních památek a vyhlídek do širokého okolí.
- Krkonošský národní park - druhý národní park České republiky (1963), jeden z největších v Evropě, s roční návštěvností až 8 milionů osob. Zahrnuje území Krkonoš od Novosvětského sedla na západě až po Žacléřské sedlo na východě. Na severu na něj navazuje polský Karkonoski park narodowy, se kterým tvoří nedílný přírodní celek.

UMÍSTĚNÍ

NA ÚZEMÍ TURISTICKÉ OBLASTI EVIDUJEME


Typ záznamu: Turistická oblast
AKTUALIZACE: uživatel č. 508 org. 2, 29.04.2005 v 09:04 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Regiony a oblasti ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
 
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
 
Služby pro turisty
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
Sněhové zpravodajství
 
Kalendář akcí oblasti
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
Folklor a tradice
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
Regionální rozvoj
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba